Infolinia 696 411 408
e-mail sklep@klikgranit.pl
50% rabatu na transport przy zamówieniu powyżej 1000 zł

Czym czyścić kamień naturalny? Przedstawiamy rady ekspertów.

Granit to kamień krzemionkowy, wrażliwy na działanie kwasów. Już takie zabrudzenia jak kwas owocowy, wino czy mocne detergenty mogą uszkodzić jego strukturę. Jeśli dojdzie do tego typu zabrudzeń, jak najszybciej należy zetrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką, a następnie osuszyć dokładnie. To jednak nie wszystko. Pielęgnacja to także regularne czyszczenie granitu. Rodzi się więc pytanie – czym wyczyścić granit? By dobrać wysokie jakościowo, bezpieczne preparaty napisz do nas na sklep@klikgranit.pl.

Nie polecamy domowych sposobów na czyszczenie granitu. Nie używaj octu, wybielaczy, amoniaku ani innych środków do czyszczenia. Pod żadnym pozorem nie decyduj się na pielęgnację granitu środkami czystości zawierającymi kwasy. Ważne jest też dobranie narzędzi – zrezygnuj z szorstkich szczotek, zamiast tego postaw na dedykowane gąbki i ściereczki, które w połączeniu z dobrymi jakościowo preparatami w pełni poradzą sobie z zabrudzeniami.

Czym czyścić kamień naturalny?

Już wiesz, że czyszczenie kamienia to zabieg wymagający specjalnych produktów, dopasowanych do rodzaju kamienia. Ważne jest też, by stosować preparaty odpowiednie do rodzajów zabrudzeń. Jeśli w trakcie montażu czy prac remontowych dojdzie do ubrudzenia posadzki, ścianki albo blatu, wybierz specjalny płyn, który poradzi sobie z usunięciem smug i resztek z zaprawy, fugowania czy klejów. Ich użycie zagwarantuje sprawne wyczyszczenie kamienia – bez ryzyka zarysowania, uszczerbienia czy zmatowienia.

Jeśli natomiast zastanawiasz się, czym czyścić kamień naturalny w łazience, pamiętaj, że tam ma on dużą styczność z różnego rodzaju chemią – szamponami, odżywkami, mydłem, pastą do zębów, perfumami oraz środkami czyszczącymi. Wszystkie one mogą negatywnie wpłynąć na strukturę kamienia, dlatego konieczne jest jak najszybsze pozbycie się zabrudzenia i dokładne osuszenie tego miejsca. Polecamy więc wybrać preparaty do czyszczenia kamienia w łazience. Tylko one skutecznie poradzą sobie z osadem i smugami, a także usuną pozostałości detergentów.

Bardzo ważna jest również pielęgnacja granitu, marmuru i innych kamieni w kuchni. To miejsce, gdzie przygotowujesz i spożywasz posiłki. Blat oraz inne kamienne powierzchnie mają do czynienia z napojami i pokarmami, które mogą je uszkodzić – szczególnie, gdy zawierają kwasy i zasady, dlatego warto je właściwie i regularnie pielęgnować. Pamiętaj jednak, by znaleźć dopasowany do czyszczenia kamienia w kuchni produkt – nie może on być szkodliwy dla zdrowia nawet w kontakcie z żywnością. Zawsze jednak pamiętaj, by po czyszczeniu przemyć blat wodą i dokładnie go osuszyć. Czyszczenie kamienia wymaga odpowiedniej wiedzy na temat poszczególnych surowców. Inaczej będzie przebiegać czyszczenie granitu, inaczej czyszczenie marmuru, a jeszcze inaczej innych kamieni. Mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem nie będziesz mieć już z tym trudności. Powodzenia w zabiegach pielęgnacyjnych!